WIM HOF METHOD WORKSHOP – 27.10.2018

1. októbra 2018
Kategória: #sport
Autor: Ondrej Pavlák

Komplexný kurz teórie aj praxe. Všetko čo potrebujeme vedieť o WHM.

Pri koncipovaní projektu UniverSita som si želal, aby témy a workshopy vysoko presiahli moju vlastnú osobu, Ondreja Pavláka alebo aj samotného Strength Institute, mali by otvárať nové obzory, hľadať riešenia problémov bežného života a vzdelávať v oblasti sily, energie a vitality. O metóde Wima Hofa som si mal možnosť prečítať veľa materiálov a vzhliadol som množstvo videí, ktoré sú dostupné na internete, ale až keď som si ju vyskúšal (síce v oklieštenej forme), pochopil som, že to je jeden z chýbajúcich dielikov v mojej predstave o fungovaní tela. Som veľmi rád, že sa nám podarilo dotiahnuť spoluprácu s Martinom Thámom až do takej miery, že pre nás usporiada jednodňový kurz. Za veľkú výhodu považujem aj fakt, že to bude v našom „domácom“ prostredí a v spoločnosti ľudí, ktorí sa navzájom poznajú.

Na kurze sa naučíme, ako praktizovať WHM v dennom živote. Budeme mať možnosť uvedomiť si súvislosti vplyvu dýchacích techník, nastavenia mysle a terapie chladom na naše zdravie, silu a šťastie. Pevne verím, že získame motiváciu a dôvody ako a prečo v praktizovaní pokračovať. Každý má možnosť na kurze absolvovať všetky jednotlivé súčasti metódy. Účastníci po workshope obdržia vedecké informácie o metóde v digitálnej forme, odporúčania cvičení na doma a digitálnu fotografiu z ľadového kúpeľa. Súčasťou bude aj obed a niečo na priebežné zahryznutie.

Dĺžka workshopu: 8-10 hodín

Cena workshopu: 200 EUR

Workshop WHM s Martinom Thámom

Po historicky prvom kurze WHM s Martinom Thámom v našich priestoroch musíme priznať, že už dlho sme hľadali niečo podobné.
V úvode workshopu sme veľa počúvali o tom, čo je WHM, na akých pilieroch stojí a v čom všetkom nám vie pomôcť. Tento kurz je potvrdením, že vo svojich telách vieme ovplyvniť ďaleko viac ako si myslíme. Málokto si uvedomuje, čoho sme schopní a ako veľmi si bránime vlastným napätím.
V prvej časti sme preberali ako správne dýchať štýlom WHM. V tejto časti sme si utvrdili prepojenie tejto témy s našou prácou s bránicovým dýchaním. Spôsoby nádychu a jeho smerovanie v brušnej dutine. Ako je nesmierne dôležité uvoľniť periférie (ramená a bedrá), aby nádych nespôsoboval ešte väčšie napätie ale naopak, aby sa telo dokázalo po výdychu uvoľniť. Na tvárach všetkých zúčastnených bolo po rozdýchaní vidieť neuveriteľnú úľavu a pokoj. Tento pocit bol blahodárny.
Po rozdýchaní sme sa presunuli k bazénu, kde pri sypaní ľadu do bazéna bolo cítiť ako rastie napätie. Martin neustále zdôrazňoval dôležitosť schopnosti dostať samých seba pod kontrolu a pri nádychu nenapínať periférie. Po jeho ukážke sme už išli na to.

Ondrej Pavlák: Za seba môžem povedať, že aj napriek mojej obrovskej snahe zostať pokojný trvalo hodnú chvíľu, kým som sa uvoľnil. Zhruba po minúte som bol schopný výdychom cítiť úľavu a pocit tepla. Ako sa blížil koniec dvoch minút, čas, ktorý nám Martin dal ako cieľ na začiatok, som už bol schopný uvoľnene dýchať. Po výstupe z vody sa atmosféra z úplného ticha zmenila na ovácie a povzbudzovanie, čo ešte viac utužovalo partiu a podporovalo čakajúcich. Postupne sa vo vode vystriedali všetci a hneď na to nasledovalo zahriatie v polohe horse stand. Nakoniec nám Martin ukázal metódu ako na povel vygenerovať teplo a tiež ako je pocit ponorenia ruky omnoho bolestivejšia skúsenosť v porovnaní s ponorením celého tela.

Na záver workshopu sme preberali naše skúsenosti z celého dňa a dohodli výzvy na najbližšie týždne.

Najviac si ceníme návodu, ako to všetko môžeme zakomponovať do života. Martin zdôrazňoval, aby sa to nepreháňalo, bohate stačia 2 minúty otužovania do týždňa v chladnej vode a ako zaraďovať studenú vodu do sprchovania. Teraz nám zostáva už len zaradiť všetko, čo sme sa naučili do bežného života a využívať tieto benefity pri každodenných aktivitách.

Chcem sa zúčastniť prednášky / workshopu / kurzu

osobných údajov

Páči sa Vám článok?

Profesionálne prostredie
Unikátne metódy
Klientská zóna
9 rokov na trhu
Osobný prístup

Kontaktujte nás

+421 917 219 436
  • Slovak Strength Institute s.r.o.
  • Vyšehradská 10
  • 851 06 Bratislava
  • Zobraziť na mape
PO 06:00 - 21:00
UT 06:00 - 21:00
ST 06:00 - 21:00
ŠT 06:00 - 21:00
PI 06:00 - 21:00
SO 09:00 - 14:00
NE 09:00 - 14:00
Dohodnite si bezplatnú úvodnú konzultáciu