Zmenila som pohľad na silové cvičenie!

3. júla 2018
Kategória: #premeny

Zmenila som pohľad na silové cvičenie!
Už niekoľko rokov mám problém s chrbticou (krčná, hrudná, krížová časť). Koncom leta 2015 sa problémy znásobili stúpajúcou bolesťou pravého ramena. Jedno októbrové ráno som nedokázala dostať ani pohár k ústam tak som dlhodobé váhanie navštíviť Slovak Strength Institute prekonala. Sledovala som tento inštitút nejakú dobu, teda vlastne kamarátku, ktorá sa tam zrehabilitovala po výmene kolenného kĺbu. Vidiac jej športové výkony po náročnej operácií som bola zvedavá či pomôžu aj mne.
Už pri prvej návšteve som bola presvedčená, že áno. Pri vstupnom testovaní-vyšetrení môjho tela sa zistilo niekoľko nedostatkov z dôvodu zlej rehabilitácie po operácií kolena pred rokmi a ešte viac nedostatkov vzniknuté  zo sedavého zamestnania. Prvé hodiny cvičenia boli skôr jednoduché dychové cvičenia a rozhýbavanie bolestivého ramena, ART (systém naprávania mäkkých tkanív). Postupne mi pridali silové cvičenia. Sama som bola prekvapená ako moje telo zlenivelo a mnohé svaly sa jednoducho „vypli“. Môj tréner ma postupne a trpezlivo viedol k obnoveniu používania  „zlenivených“ svalov. Začiatky boli šokujúce, napríklad vo februári 2016 som nedokázala ešte ani riadny drep urobiť (bez akejkoľvek záťaže). Tréner trpezlivo cvičil so mnou správnu prácu tela a jeho častí, postupne mi pridával na záťaži.
Prezradila som, že mám naplánovaný výlet na Západ USA a túžbu zvládnuť peši prejsť Grand Canyon. Tréner tvrdil, že po pol roku silového cvičenia toto zvládnem a tvrdil to aj po tom čo som mu ukázala údaje o tej túre (36 km,cca 1600 m dole, cca 1900 m hore, teplote 30-45°C). Nebola som presvedčená, že to zvládnem ale môj tréner áno. Nechala som sa presvedčiť a šla som.  Dňa 20.-21.6. som prechod Grand Canyonu absolvovala a zvládla dá sa povedať bez problémov. Necítila som žiadnu fyzickú námahu a únavu počas trasy, ani na konci. Jediné čo mi vadilo bolo, že trvala 24h bez spánku a iba ten mi silne chýbal druhý deň poobede.
Osobne som bola prekvapená ako sa mi zvýšila kondícia silovým cvičení v priebehu necelého pol roka (nebola som doteraz fanda silového cvičenia). Zlepšila sa aj ohybnosť tela. Prvotný problém, ktorý ma do SSI priviedol je takmer minimálny a stále sa to zlepšuje. Dokonca sa mi zlepšili aj problémy s operovaným  kolenom.  A naviac aj bonus: 8 kg dole s hmotnosti, pevnejšie telo, vystretejšie držanie, výrazne  lepšie sa cítim psychicky aj fyzicky.

Profesionálne prostredie
Unikátne metódy
Klientská zóna
9 rokov na trhu
Osobný prístup

Kontaktujte nás

+421 917 219 436
  • Slovak Strength Institute s.r.o.
  • Vyšehradská 10
  • 851 06 Bratislava
  • Zobraziť na mape
PO 06:00 - 21:00
UT 06:00 - 21:00
ST 06:00 - 21:00
ŠT 06:00 - 21:00
PI 06:00 - 21:00
SO 09:00 - 14:00
NE 09:00 - 14:00
Dohodnite si bezplatnú úvodnú konzultáciu