Milujem pohyb. Šport je  pre mňa životne dôležitý.

2. júla 2018
Kategória: #premeny

Milujem pohyb. Šport je  pre mňa životne dôležitý.
Po  4 operáciách som pred rokom ako 52. ročná  absolvovala výmenu kolenného kĺbu za titánový. S totálnou endoprotézou som  čoskoro  „behala“ bez barlí, ale napriek tomu, že všetci okolo mňa boli spokojní a nadšení ako som na tom s pohybom dobre, ja som spokojná nebola. Cítila som, že potrebujem niečo iné, oveľa náročnejšie, ale mala som strach začať bez dozoru intenzívne cvičiť.
Článok od Borisa Žbirku, kde píše o problémoch s kolenami sa mi dostal do rúk v pravú chvíľu. Začala som pátrať kto Boris je a páčilo sa mi, čo som si prečítala. Objednala som sa v SSI  na vstupnú konzultáciu a začala sa nová, úžasná etapa v mojom živote . Rozbehla sa rehabilitácia s Borisom a  ťažké, ale super tréningy zamerané na zlepšenie pohyblivosti  kolena a naberaní svalov na mojej dlho nepoužívanej nohe. To čo sme od začiatku obaja do tréningov dávali, začalo rýchlo niesť ovocie. Čoskoro  Boris zistil, že som bojovník a športovec  a môže ma doslova na tréningu vyžmýkať.  V praxi sme začali preverovať  Borisové slová, že „svaly vraj majú pamäť“.
Keď si moje telo po 2 mesiacoch začalo zvykať na pravidelnú intenzívnu záťaž, cítila som sa už pripravená aj na boot camp, tzn. vstupnú fázu odbúravania tuku. Hlavná motivácia bola, aby na mojej ľavej nohe začali pribúdať  svaly , čo ale bez odstránenia značnej tukovej vrstvy nebolo možné. Proces sa teda naštartoval a potom to už išlo rýchlosťou blesku. Celkové resumé je, že som po 6 mesiacoch tréningu  s Borisom zhodila 15 kíl, ubudlo mi 13% telesného  tuku. Neuveriteľné výsledky.
Noha  zázračne zosilnela. Už po 4 mesiacoch tréningu som s manželovou podporou zdolala jeden z najťažších bikových výšlapov na Grossglockner. Na  21 km sme nastúpali  1640 výškových metrov.  Zvládla som aj bikovačku v ťažkých kopcoch Gran Canarie.
Opäť sa cítim ako športovkyňa. Predtým sa mi o tom ani nesnívalo. Neviem sa dočkať zimnej sezóny. Teším sa na bežkové kilometre, zase budem môcť skatovať. Nohu aj koleno otestujem pri skialpových túrach. Milujem vyhliadky a zjazdy zo slnkom zaliatych štítov.
Mám rada ľudí ktorí robia svoju prácu radi a s láskou. Dávajú vám maximum svojich vedomostí a skúseností. Cítim sa pri nich bezpečne. Hľadajú riešenia, ktoré nie sú šablónovité, ale šité pre vás na mieru. To je prístup, ktorý si u Borisa vážim a cením a preto mu vyslovujem veľké ďakujem.
Môj život je krajší, veselší, plnší. Milujem pohyb a hýbem sa…..mám výborného trénera a moje svaly majú výbornú pamäť.

Profesionálne prostredie
Unikátne metódy
Klientská zóna
9 rokov na trhu
Osobný prístup

Kontaktujte nás

+421 917 219 436
  • Slovak Strength Institute s.r.o.
  • Vyšehradská 10
  • 851 06 Bratislava
  • Zobraziť na mape
PO 06:00 - 21:00
UT 06:00 - 21:00
ST 06:00 - 21:00
ŠT 06:00 - 21:00
PI 06:00 - 21:00
SO 09:00 - 14:00
NE 09:00 - 14:00
Dohodnite si bezplatnú úvodnú konzultáciu